Инцидент во Скопје, насилник се заканувал со пиштол

Од:

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(25), В.К.(22), Н.С.(21) и С.Б.(23), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

„Пријавената В.К. договорила средба со Д.Ч.(30) на Водно, кој откако пристигнал бил пресретнат од првопријавениот А.С., кој со огнено оружје му упатил закани, по што трето и четвртопријавениот физички го нападнале и му нанеле повреди“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ја нападнал поранешната сопруга пред угостителскиот објект

Момче од Штип со нож во рака ѝ барал пари и накит на својата баба

Горан Наумовски

Во Аеродром жена истепала познаничка

Прилепчанец истепал познаник, го врзал, му одзел пари и заминал

Двајца возачи во Скопје се скарале, едниот извадил пиштол и испукал 10 куршуми во воздух

Момче од Белград и се заканувало на мајка му дека ќе ја убие додека таа во раце држела дете