Жител на Општина Студеничани му се заканувал на својот сосед со гасен пиштол и стрелал во воздух

Од:

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на неговиот сосед со гасен пиштол од кој што испукал неколку куршуми во воздух.

-На 20.06.2024 во 14.45 часот во Полициското одделение Шуто Оризари бил извршен службен разговор со С.К.(41) од с.Драчевица, општина Студеничани. Тој се сомничи дека на 18.06.2024, по претходна расправија, упатил закани на неговиот сосед Ф.М.(43) од Скопје и испукал неколку куршуми во воздух од гасен пиштол, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Инцидент во Скопје, насилник се заканувал со пиштол

Малолетник пукал со пиштол во Чаир, два куршума завршиле во стан

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ

43-годишник уапсен, малолетните деца краделе – претреси во Струга и Битола најдени пиштоли, пушки и муниција

А1он

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

Американка е уапсена на аеродромот во Сиднеј, имала позлатен пиштол во куферот