Малолетник пукал со пиштол во Чаир, два куршума завршиле во стан

Од:

МВР извести дека вчера околу 22.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од село Патишка река, општина Сопиште.

Тој се сомничи дека претходно во парк на подрачје на Чаир испукал неколку проектили од пиштол, од кои два завршиле во станот на С.Е. од Скопје.

Пиштолот бил пронајден и одземен, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, ппротив него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Петровец се скарал со најблиските и избегал, по него трага полицијата

Жител на Општина Студеничани му се заканувал на својот сосед со гасен пиштол и стрелал во воздух

Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Повредени малолетник во училишен двор, го удрил мотор

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетник со нерегистриран мотор згазил жена пешак во Прилеп – починала на место