hitler

Магазин

Либанец откупи нацистички предмети за 600.000 евра

А1он
Бизнисменот Абдалах Шатила, Либанец кој со децении живее во Швајцарија, денеска соопшти дека откупил шапка на Адолф Хитлер и други нацистички предмети, како што изјави
Свет

ФБИ ги истражувало наводите за бегство на Хитлер во Аргентина

А1он
Неодамна декласифицираните документи на американското Федерално истражно биро (ФБИ), покажуваат дека службата водела истрага за наводите дека германскиот нацистички лидер Адолф Хитлер не извршил самоубиство
Свет

Дваесет и седум Белгијци сѐ уште примаат пензија од нацистичкиот режим

А1он
Белгиските пратеници бараат појаснувања од државата за 27 лица кои примаат пензија воведена од режимот на Адолф Хитлер во нацистичка Германија. Овие дополнителни пензии произлегуваат
Магазин

Името Адолф исчезнува во Австрија: Никој не го сака ова име повеќе за своето дете

А1он
Името Адолф во Австрија од крајот на Втората светска војна станува се помалку популарно и речиси целосно исчезнува, покажуваат статистичките податоци. Во изминатите 33 години,