Србин со нож ранил маж во кафеана во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово

Од:

Основното државно обвинителство во Гевгелија поведе постапка против државјанин на Република Србија, кој е осомничен дека на 31 март во раните утрински часови извршил тешко насилство врз лице во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово, објави српски Пинк.

Имено, повредениот со другарите славел раѓање на дете во ресторан, а осомничениот седел на друга маса со друго лице, се вели во соопштението на Обвинителството.

Двајцата биле во алкохолизирана состојба и почнале да ја кршат шанкот, удираат по телевизорот и му се закануваат на сопственикот на зградата кога побарал да го напуштат локалот, бидејќи станале агресивни.

Српскиот државјанин и неговиот пријател збеснале бидејќи биле исфрлени од локалот, ја напуштиле зградата кон својот камион, а потоа осомничениот се вратил во влезот на кафеаната каде што стоела жртвата и зборувала на телефон.

Српскиот државјанин без никаков повод и изговор го нападнал мажот и со нож му нанел убодна рана во левата страна од градниот кош. Осомничениот веднаш побегнал трчајќи кон камионот, но бил спречен од гости од ресторанот, се вели во соопштението на обвинителството.

Поради опасност од бегство, државниот обвинител поднесе предлог за притвор на осомничениот странски државјанин.

Би можело да ве интересира

Општата болница во Гевгелија опремена со ново возило за Итна помош донација од Новоматик Македонија

Скопјанец тврдел дека сам се повредил со нож

ВИДЕО: Град со големина на орев го погоди Гевгелиско

Ранет маж во близина на поликлиниката Бит Пазар

Градоначалникот на Гевгелија префрлил 36.000 евра на ракометен клуб основан од татко му, обвинија од СДСМ

Орце Костов

Едно лице загина во сообраќајката на патот Гевгелија-Богданци: Се судриле четири автомобили

А1он