ucenik

Регион

Директорот на училиштето во кое ученик се закани со убиство: Ќе седам до него додека не ја заврши годината

А1он
Ученик од основното училиште „Душан Вукасовиќ Диоген“ во Бечмен направи хаос во тоа училиште, заканувајќи им се на вработените „дека ќе ги убие сите“. На
Македонија

Наставник претепал ученик во Тетово

А1он
43 годишен наставник од средно училиште во Tетово доби кривична пријава за инцидентот кој се случи во декември кога наставникот беше пријавен во полиција за