zatvor sutka

Видео Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева донесена во домашен притвор

Мери Јордановска
Покриена со качулка на главата и двајца полицајци кои ја носеа под рака, ексшефицата на СЈО Катица Јанева беше донесена од истражниот затвор во Шутка
Македонија

МВР го чека извештајот од затворот „Шутка“, ако има основа ќе постапи

А1он
Министерството за внатрешни работи го чека извештајот од затворот Скопје и Управата за извршување санкции во врска со инцидентот од минатата недела кога притворените поранешни