dadilka

Македонија

Царовска: Сите информации за негувателката ќе ги доставиме до надлежните институции

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска не открива дали негувателката која истепа дете во Аеродром имала лиценца. Тоа, смета, треба да го кажат
Македонија

Дадилката која претепа дете пренесена во затворот во Шутка

Мери Јордановска
Дадилката Живка П. која пред два дена на камерите во игротеката „Дежаву“ беше фатена како претепува двегодишно дете, е спроведена во истражниот затвор во Шутка,
Македонија

Судот го отфрли барањето снимката да не е доказ за дадилката која малтретира бебе

А1он
Судот не го прифати барањето на адвокатот на дадилката за издвојување на снимката од камерата како доказ во судската постапка. Судија на претходна постапка при