zatvorska policija

Македонија

Детали за бегството на затвореникот: Му го зел пиштолот на полицаецот и го ранил, па избегал со “ауди”

Кристијан Ландов
Бегството на затвореникот од „Идризово” се случило пред полноќ. Четворица затворски полицајци го спроведувале во болница, потврдуваат од МВР. Во пријавата стои дека на автопат
Македонија

По скратена постапка ќе се донесат законите за зголемување на платите во судството, обвинителствата и на затворската полиција

А1он
Собранието едногласно ја утврди потребата по скратена постапка да се донесат законите со кои се зголемуваат платите за вработените во судската и јавнообвинителската дејност и
Македонија

Маричиќ: Ги зголемивме платите на судската, набавуваме нови униформи за затворската полиција

А1он
По зголемувањето на платите на судската полиција, следуваат и нови униформи за затворската полиција, најави министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тој посочи дека веќе го
Македонија

Независниот синдикат на полицијата бара колективен договор за вработените во затворите

А1он
Независниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција во Скопје обвини дека се кочи донесувањето на Колективниот договор на вработените во затворската полиција и администрација од