Тинејџер пронајден мртов во Шутка

Од:

18-годишно момче било пронајдено починато вчера наутро во населбата Шуто Оризари, соопшти полицијата.

„На 27.05.2021 околу 07.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари било пријавено дека на ул.„Индира Ганди“ бил пронајден починат Т.С.(18) од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство“, се вели во соопштението од МВР.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница

Ана Ололовска

Приведен маж од Гостиварско, крадел злато од куќата на својот татко

Ана Ололовска

Расчистена кражба во Велес, приведен скопјанец

Ана Ололовска

Приведени две лица во беровско поради нелегална сеча на букови стебла

Ана Ололовска

При претрес во Дебар пронајдена дрога, приведено едно лице

Ана Ололовска

Пронајдена марихуана во Кочани, двајца приведени

Ана Ололовска