pronajdeno telo

Македонија

Тело на маж пронајдено во канал кај Кочани

А1он
Работници во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани при редовната дневна проверка и рутинско чистење на каналите за наводнување, претпладнево пронашле машки труп во десниот магистрален
Македонија

Тинејџер пронајден мртов во Шутка

А1он
18-годишно момче било пронајдено починато вчера наутро во населбата Шуто Оризари, соопшти полицијата. „На 27.05.2021 околу 07.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари било пријавено
Македонија

Tело пронајдено во одводен канал во Гази Баба

А1он
Тројца млади скопјани вчераутро наишле на безживотно тело во одводен канал во населбата Гази Баба, соопшти полицијата. „На 17.05.2021 околу 07.20 часот во СВР Скопје,
Македонија

Средовечна жена од Градско пронајдена мртва во стан во Велес

А1он
Екипа на Итната помош рано утрово околу три часот во стан во Велес констатирала смрт кај средовечна жена, соопшти полицијата. „Денеска (05.04.2021) во 02.50 часот
Македонија

Извршен увид од јавен обвинител за пронајденото безживотно тело во Осој

А1он
Ќе се прават проверки за да се утврди идентитетот на лицето, причините за смртта и причините заради кои телото било закопано на таа локација, соопшти