kocansko

Македонија

Тело на маж пронајдено во канал кај Кочани

А1он
Работници во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани при редовната дневна проверка и рутинско чистење на каналите за наводнување, претпладнево пронашле машки труп во десниот магистрален
Македонија

Дете возело трактор во кочанско, прегазило жител на градот

А1он
26-годишен жител на Кочани е повреден во сообраќајна несреќа во кочанско, кога бил прегазен од трактор управуван од малолетник, информираат од полицијата. „На 30.06.2021 во
Македонија

Измамничка „олеснила“ жител на кочанско – земала брзи кредити на негово име, а тој не знаел

А1он
28-годишен жител на кочанско село бил измамен од страна на жена што ја запознал преку Фејсбук, соопшти полицијата. Жената, од која единствен контакт на измамениот
Македонија

Кочанско: Син ѝ се заканувал на сопствената мајка дека ќе ја запали сосе родната куќа

А1он
40-годишен жител на кочанско село ѝ се заканувал на сопствената мајка дека ќе ја убие и ќе ја запали куќата, соопшти полицијата. „На 21.03.2021 во
Економија

Димковски: Земјоделците од кочанско да поднесат пријави за проценка на штетите од невремето

А1он
Министерот за земјоделство Трајан Димковски попладнево направи увид во поплавените земјоделски површини и оствари средба со земјоделците од кочанскиот регион кои претпреа најголеми штети од