Кочанско: Син ѝ се заканувал на сопствената мајка дека ќе ја запали сосе родната куќа

Од:

40-годишен жител на кочанско село ѝ се заканувал на сопствената мајка дека ќе ја убие и ќе ја запали куќата, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

„На 21.03.2021 во 15.00 часот во Полициската станица Кочани, 63 годишна жена пријавила дека на 20.03.2021 околу 22.30 и околу 12.00 часот на 21.03.2020, во семејниот дом во кочанско село, од страна на нејзиниот син З.В.(40) и биле упатувани закани дека ќе посегне по нејзиниот живот и ќе ја запали куќата,“ се вели во полициското соопштение.

Полицајци од Кочани го лишиле од слобода З.В и против него по комплетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

28-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен

Катерина Павлова-Николовска

Починато бебе донесено во битолската болница

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска