Дете возело трактор во кочанско, прегазило жител на градот

Од:

26-годишен жител на Кочани е повреден во сообраќајна несреќа во кочанско, кога бил прегазен од трактор управуван од малолетник, информираат од полицијата.

dobivaj vesti na viber

„На 30.06.2021 во 12.15 часот во Полициската станица Кочани, од Општата болница Кочани било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош бил донесен Ф.В.(26) од Кочани, кој околу 12.00 часот во близина на с.Теранци, кочанско, се здобил со повреди од трактор во движење, управуван од малолетник од с.Кучичино, кочанско. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани“, се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за издржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска