Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен крадец во Шуто Оризари, а одземеното е вратено на сопственикот.

„На 25.11.2021 околу 14.30 часот во Шуто Оризари, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.Б.(46) од Скопје. Тој се сомничи дека околу 14.00 часот на ул.„Индира Ганди“, поточно во „Европа пазар“ одзел повеќе предмети од Т.М.(29) од Скопје. Во службен разговор со полициски службеници тој го признал делото, а одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Жена нападната во Чаир

А1он

Осум санкции за непрописно вградени фолии и користење на таканаречени флешери

А1он

Изречени 65 казни за непрописно престигнување

А1он