Млада гостиварка насила ја омажиле во Шутка, пријавила во полиција дека ја силувале

Од:

19-годишна девојка од Гостивар пријавила дека татко и син насила ја однеле во скопската населба Шуто Оризари, откако татко ѝ, без нејзина согласност, ја омажил за 26-годишен жител на Шутка. Таа пријавила дека несудениот младоженец и свекор насила ја држеле во нивната куќа неколку дена, а врз неа била извршена обљуба.

„На 21.04.2021 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Р.М.(26) и И.М.(46), постапувајќи по пријава од 10.35 часот од страна на 19-годишна девојка од Гостивар, според која откако нејзиниот татко, против нејзина согласност, ја омажил за Р.М. од Шуто Оризари, таму неколку дена била чувана затворена од нивна страна и врз неа била извршена обљуба. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, се вели во полициското соопштение за случајот.

Би можело да ве интересира

36-годишен маж вознемирувал малолетничка: И покажувал недолични фотографии и ја допирал

Пронајдени тела на двајца мигранти, едниот малолетник

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Јавното Обвинителство да поднесе кривична пријава за злосторничко здружувањe

МВР: Категорично ги отфрламе невистините пласирани од ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени девет мигранти од Индија во скопско возило кај Богородица: Возачот побегнал совозачот приведен

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Началници, командири и полицајци блиски до Заев и Спасовски договарале малтретирање граѓани во изборната кампања

Катерина Павлова-Николовска