karil

Македонија

Родилката од Делчево починала ноќеска на КАРИЛ, новорoденчето е на механичка вентилација на Детската клиника во Скопје

А1он
Родилка од Делчево, ноќеска починала на КАРИЛ во Скопје, потврди за МИА директорката на КАРИЛ, Маја Мојсовска. Родилката е донесена во лоша здравствена состојба. Директорот
Македонија

Полицијата уште трага по идентитетот на лицето кое пукаше во Штекли и неговиот 23 годишен пријател

Министерството за внатрешни работи уште трага по идентитетот на напаѓачот кој вчера со пиштол пукаше кон Раде Трајковски Штекли и неговиот 23 годишен пријател, кои
Македонија

Во клиниката ТОУРАЛЕЦ првпат изведена операција на колено со помош на робот

А1он
На Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар (ТОУРАЛЕЦ) првпат во јавното здравство во земјава, со асистенција на
Македонија

КАРИЛ: Пациентите не се препраќани во други болници, во ниту еден случај не е загрозен било чиј живот

А1он
Клиниката за анестезија реанимација и интензивно лекување на ЈЗУ УК ТОАРИЛУЦ Скопје преку писмено соопштение ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО ДПМНЕ во
Македонија

Од невремето поплавени се дел од просториите на КАРИЛ, пациентите се препраќаат во други болници

А1он
Привремено е затворена Клиниката за ТОАРЛИУЦ-КАРИЛ, откако дел од просториите се поплавиле по вчерашното невреме, потврдија од Министерството за здравство.До Клиниката стигнало и официјално соопштение
Македонија

На КАРИЛ почина жената од Неготино која била претепана од партнерот

А1он
Почина 46-годишната жена од Неготино која пред пет дена беше претепана од нејзиниот партнер П.Н. (51). Таа била во кома поради тешките повреди и се
Македонија

КАРИЛ доби два монитора за следење витални параметри

А1он
Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување-КАРИЛ, денеска доби донација од Sport Life, која се состои од два монитора за следење витални параметри со два
Македонија

Обезбеден нов апарат за видео лариноскопија и ендоскопија за обезбедување на дишен пат, наменет за пациентите на КАРИЛ

А1он
Министерството за здравство набави нов апарат за видео лариноскопија и ендоскопија за обезбедување на дишен пат, вреден 70 илјади евра, наменет за пациентите кои се