kliniki

Македонија

Деветнаесетгодишно момче од Турција почина на скопската клиника

А1он
МВР соопшти дека 19-годишен турски државјанин со престој во Скопје вчера бил примен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во тешка здравствена состојба по што починал.
Македонија

На КАРИЛ почина жената од Неготино која била претепана од партнерот

А1он
Почина 46-годишната жена од Неготино која пред пет дена беше претепана од нејзиниот партнер П.Н. (51). Таа била во кома поради тешките повреди и се
Македонија

Вработен на Клиниката за стоматологија заразен со смртоносната бактерија МРСА

А1он
Кај вработен на Универзитетскиот стоматолошки клинички центар „Свети Пантелејмон- Скопје“ е пронајдена опасната бактерија МРСА. Од Клиниката за стоматологија смируваат дека нема простор за паника
Македонија

(ВИДЕО) Николов: Kлиниките се затрупуваат во ѓубре и смет

Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција вели дека додека граѓаните и пациентите мака мачат да се снајдат во сообраќајниот хаос во клиниките
Македонија

Исчистен Комплексот клиники „Мајка Тереза“

А1он
Екипи на Град Скопје викендов спроведоа акција за чистење и уредување  на  зелените површини, улиците и пристапните патеки  во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Работниците извршиле