smet

Македонија

Арсовска го казни со 90.000 евра градоначалникот на Кисела Вода за исфрлањето на сметот пред портите на „Дрисла“

Орце Костов
Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска го казни градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски со 90.000 евра за исфрлањето на ѓубрето пред портите на „Дрисла“ во
Македонија

ЈП Дрисла: Градоначалниците на Кисела Вода и на Аеродром немаат договор со депонијата, каде го фрлале сметот досега?

Орце Костов
Градоначалниците од општина Кисела Вода и општина Аеродром да бидат поодговорни кога даваат изјави и да престанат безочно да лажат, особено поради тоа што веќе
Македонија

Косана Мазнева: „Комунална хигиена“ успешно се справи со блокадите на мафијашките структури

Орце Костов
Јавното претпријатие е во целосна кондиција, Јавното обвинителство и МВР постапуваат по документацијата доставена од менаџментот, а „Комунална хигиена“ успешно се справи со блокадит на
Македонија

Охрид уништен од примитивизмот на домашните туристи

Искра Манојлоска
Најголемиот туристички центар во Македонија, Охрид, викендов преплавен од сметот кој зад себе го оставаат туристите. Поради пандемијата со Ковид-19, домашните туристи ова лето се
Македонија

Заостанатиот долг за вода и смет може да се плати на рати и без пресметана камата за задоцнето плаќање

А1он
Од ЈП Водовод и канализација – Скопје денеска преку соопштение испратија потсетување до граѓаните кои се корисници на услугите на ЈП Водовод и канализација –Скопје,
Македонија

(ВИДЕО) Николов: Kлиниките се затрупуваат во ѓубре и смет

Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција вели дека додека граѓаните и пациентите мака мачат да се снајдат во сообраќајниот хаос во клиниките
Македонија

Источниот и Североисточниот плански регион ќе градат регионална депонија

А1он
Во рамките на проектот за изработка на студии за востоставување интегриран систем за управување со отпад на Источниот и Североисточниот плански регион, предложена е една