kosana mazneva

Македонија

Работниците кои беа отпуштени од Комунална хигиена затоа што не доаѓале на работа, ќе се вратат на работа: Отказите биле незаконски

Орце Костов
Работниците кои ги отпушти директорката на ЈП Комунална хигиена, Косана Мазнева, ќе се вратат на работа, затоа што според Државниот инспекторат за труд отказите биле
Македонија

Арсовска: Живееле во Германија, а земале тука плата, Косана им се спротивстави на мафијашите затоа што нема маж да ги сопре

Орце Костов
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска застана во одбрана на директорката на ЈП „Комунална хигиена“ во нејзините обиди да ги расчисти сите неправилности во претпријатието
Македонија

Косана Мазнева: „Комунална хигиена“ успешно се справи со блокадите на мафијашките структури

Орце Костов
Јавното претпријатие е во целосна кондиција, Јавното обвинителство и МВР постапуваат по документацијата доставена од менаџментот, а „Комунална хигиена“ успешно се справи со блокадит на
Македонија

ВИДЕО: „Лето е, стаорци ќе почнат да излегуваат, ништо нема да ме спречи и 200 луѓе да отпуштам – објавен разговор на Мазнева со вработените

А1он
Вработените од Kомунална хигиена кои протестираат и го блокираат претпријатието на социјалните мрежи објавија снимка од телефонски разговор со директорката Косана Мазнева во кој тврдат
Македонија

Мазнева: Остануваме заложници, насилието продолжува и ова веќе е државен проблем

А1он
Јас направив се што е во моите ингеренции како директорка на Комунална хигиена, ситуацијата е непроменета, насилието продолжува, треба да постапуваат други инстиции, вака сите
Македонија

ВИДЕО: Ноќеска нов протест пред Комунална, директорката повикала полиција

А1он
Дел од вработените во Комунална хигена и ноќеска се собраа пред објектот на Јавното претпријатие и не дозволуваат да излезат камионите кои треба да го
Македонија

Директорката на Комунална хигиена добивала закани по живот: „Блокади прават оние кои земаат плата, а не работат“

А1он
Група контролирана од политичка партија на која и се скратени бенфициите ја блокира Комунална хигиена и спречува да се собира ѓуврето рече на прес конференција
Македонија

Караница за вработувања во Комунална хигиена: Мене не ми е јасно како размислува оваа госпоѓа

Кристијан Ландов
Советничката Бујаре Абази во Град Скопје од Алијанса за Албанците се скара со в.д. директорката на Комунална хигиена Косана Николиќ-Мазнева за вработувањата во претпријатието. Абази
Македонија

Косана Мазнева е нова директорка на Комунална Хигиена

А1он
За нова директорка на Јавното Претпријатие Комунална Хигиена Скопје е назначена Косана Мазнева информираат од Град Скопје. -Мазнева има повеќе од 15 години искуство, од
Македонија

Косана Мазнева: Спиете ли мирно Ристовски и Камиловски

А1он
Поранешната пратеничка ма ВМРО-ДПМНЕ во два мандати, Косана Мазнева после точно 10 години повторно потсетува на неправдата која и се случи и големата семејна несреќа