Косана Мазнева е нова директорка на Комунална Хигиена

Од:

За нова директорка на Јавното Претпријатие Комунална Хигиена Скопје е назначена Косана Мазнева информираат од Град Скопје.

dobivaj vesti na viber

-Мазнева има повеќе од 15 години искуство, од кои како раководител на сектор природа во Министерство за животна средина и просторно планирање, одговорен инженер и советник за животна средина во АД Електрани на Македонија и поранепен пратеник во два мандата. Високо образование има завршено на Природно-Математичкиот Факултет во Скопје се вели во соопштението од прес службата на Градот.

Би можело да ве интересира

И директорот на Паркови и зеленило даде оставка: Политичкиот амбиент во Град Скопје нема да ми дозволи успешно да менаџирам со претпријатието

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовска ги „тресе“ директорите кои заминаа: Не се плашам

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Арсовска нема мислење за Груевски, а билбордите за Мицкоски не ги нарачала: Немам таква моќ

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Арсовска: Дали ќе биде подобро или полошо во Скопје, времето ќе покаже

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот директор на Водовод контра Арсовска – Комисијата за пречистителната станица не се менува, тогаш и градоначалничката признава дека Перински е чист

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ристевски од КСОМ: Данела се реваншира преку работници кои цел ден работат со фекалии

Орце Костов