komunalna higiena

Македонија

Шабани: Секојдневно се соочуваме со фрлени маски и ракавици, во иднина ќе поставиме садови за таков отпад

А1он
Екипите на јавното претрпијатие „Комунална хигиена“-Скопје секојдневно се соочуваат со фрлање маски и ракавици онаму каде што не треба, истакна на денешната прес-конференција директорот на
Македонија

„Комунална хигиена“ поставува специјални садови за одлагање органски отпад за Курбан Бајрам

А1он
По повод утрешниот празник Курбан Бајрам јавното претпријатие „Комунална хигиена“-Скопје поставува специјални садови за одлагање на органскиот отпад од колењето на курбанот, со цел спречување
Македонија

ЈП „Комунална хигиена“ отвори ново одделение за грижа на корисниците

А1он
Во Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ – Скопје од 1 јуни официјално ќе почне да функционира новoто Одделение за грижа на корисниците. Според директорот на ЈП
Македонија

ВИДЕО: Комунална хигиена изврши генерално миење на булеварите и поголемите улици во Скопје

А1он
Во текот на изминатата недела, ЈП Комунална хигиена-Скопје изврши генерално машинско миење на сите булевари и поголеми улици на територијата на градот Скопје. „Со употреба
Македонија

Комунална хигиена продолжува со подигање отпад во три смени секој ден во неделата, вклучувајќи го и Велигден

А1он
Јавното претпријатие Комунална хигиена-Скопје информира дека во текот на изминатите 24 часа, нивите екипи собрале и транспортирале речиси 1000 тони комунален отпад од подземните и
Видео Македонија

ВИДЕО: Скопје празно, контејнерите полни, во тек е чистење на градот

А1он
Социјалните мрежи денеска се преполнија од фотографии од ѓубре расфрлано во и околу контејнерите, по завршувањето на најдолгиот 61-часовен полициски час во државата.  Комунална
Македонија

Несовесен граѓанин расфрлал документи низ цела улица во Ѓорче Петров

А1он
Во текот на попладневните часови денеска, непознати лица исфрлиле огромен број документи на главната улица во скопската општина Ѓорче Петров. Екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје
Македонија

Миење и дезинфекција на сите контејнери во Скопје

А1он
Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје извршиле комплетно миење и дезинфекција на сите постоечки садови за исфрлање на отпадот поставени на територијата на градот
Македонија

Хуманитарна помош од ЈП Комунална хигиена- Скопје транспортирана во Албанија

А1он
Вработените во ЈП Комунална хигиена- Скопје собраа 208 пакети хуманитарна помош во вид на храна, облека, постелнина и хигиенски средства, а денеска во координација со
Македонија

Хуманитарна акција на Комунална хигиена за помош на погодените од земјотресот во Албанија

А1он
Штабот за заштита и спасување на ЈП Комунална хигиена- Скопје денеска упати повик до сите вработени во Претпријатието кои со свои донации во вид на