Се степале маж и жена на скопските Клиники

Од:

На 5.8.2022 во 11 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.П.(43) од Скопје (женско лице) и В.С.(48) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Деветнаесетгодишно момче од Турција почина на скопската клиника

Предраг Петровиќ

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Миланов: Настанот во М-НАВ се случил зад грбот на Незири, без негово учество

Скопјанец нападнал и повредил две момчиња од Кратово