ВИДЕО: Лице во бел блузон пука кон Раде Штекли и неговиот пријател и бега со трчање

Од:

До редакцијата на А1он пристигна видеото во кое се гледа како било пукано кон Раде Штекли и неговиот пријател. Како што веќе објавивме, двајцата биле во фитнес центарот во Ист Гејт, а кон нив било пукано на заминување, во подземните простории во трговскиот центар.

Лицето е облечено во бел блузон, со црна капа и кога Штекли и неговиот пријател се симнуваат по ескалаторот кон паркингот, трча и пука во нив, а потоа веднаш бега од местото.

Според информациите на А1он, потешко е повреден пријателот на Раде, кој има прострелна рана во стомакот, додека тој е со полесна повреда.

Би можело да ве интересира

Народен правобранител: Најдовме готови документи на граѓани, а МВР нема увид дека се подигнати

Горан Наумовски

Термин за пасош и возачка може да побарате електронски, а операторот ќе ви се јави да го потврди

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Кривична за полициски службеник кој се заканувал на маж од Македонска Каменица

Горан Наумовски

Нема продолжување на рокот на пасошите, граѓаните ќе мора да се туркаат во МВР

Орце Костов