Заврши операцијата на пријателот на Штекли: Засега е стабилен, но е ставен на машина за дишење

Од:

Заврши операцијата на повредениот пријател на Раде Трајковски Штекли, кој беше потешко повреден во пукањето во трговскиот центар Ист Гејт. Информацијата за А1он ја потврди директорот на болницата „Св. Наум Охридски“, Љубен Арсенков. Иако засега е стабилен, тој е ставен на машина која му помага во дишењето.

„Пред малку заврши интервенцијата. Има сериозни повреди во стомакот и градниот кош, засега е стабилен, но е на машина“, вели Арсенков за А1он.

Штекли пак е пренесен на Клиниката за торакална хирургија на понатамошно лекување. И тој е тешко повреден, но е во полесна состојба од неговиот пријател.

Би можело да ве интересира

МВР: Скопјани електронски можат да проверат дали им е изработен пасошот

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец