klinika

Македонија

Заврши операцијата на пријателот на Штекли: Засега е стабилен, но е ставен на машина за дишење

Александар Тодески
Заврши операцијата на повредениот пријател на Раде Трајковски Штекли, кој беше потешко повреден во пукањето во трговскиот центар Ист Гејт. Информацијата за А1он ја потврди
Македонија

Раде Штекли е еден од повредените, другото лице со прострелна рана во стомакот однесено на операција

Александар Тодески
Раде Трајковски – Штекли е лицето кон кое беше пукано во гаражните простории во трговскиот центар Ист Гејт, дознава неофицијално А1он. Според нашите извори, другото
Македонија

Комплексна реконструкција на подлактица направена на Клиниката за ортопедски болести

А1он
На Клиниката за ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ минатата недела е изведен комплициран оперативен зафат – реконструкција на горен екстермитет на 44-годишен маж кој бил повреден
Македонија

Холанѓани ја купуваат клиниката, Жан Митрев останува менаџер

Орце Костов
Холандскиот инвестициски фонд „Балкан алајанс хелткер Б.В“ ќе стане мнозински сопственик на клиниката „Жан Митрев“. Комисијата за заштита на конкуренцијата објави известување за концентрација со
Македонија

„Кој ќе го одржува сега во живот татко ми?“: Реакции по разрешувањето на кардиохирургот Јовев

Орце Костов
Смената на кардиохирургот Сашко Јовев од функцијата директор на државната кардиохирургија, предизвика реакции во јавноста, посебно на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер. Министерот за здравство
Видео Македонија

ВИДЕО: Пожар на Клиниката за радиологија, евакуирани вработените и пациентите

А1он
Сите вработени и пациенти од Клиниката за радиологија се евакуирани откако пред еден час избувнал пожар во една од просториите на клиниката. Шест противпожарни возила
Македонија

За една недела се одложува нормализирањето на работата на клиниките

А1он
За една недела се одложува нормализирањето на работата на клиниките, од претходно договореното, а медицински персонал од државата ќе се приклучи на тимовите во Градската
Македонија

Пациент со западнонилска треска хоспитализиран на Инфективната клиника

А1он
Пациентот заразен со западнонилска треска кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје се наоѓа во тешка состојба со манифестација на централниот нервен
Македонија

На Инфективна 16-годишна пациентка во критична состојба, а шестмина во тешка состојба поради компликации од морбили

А1он
Освен 16-годишната пациентка со церебрална парализа која има пневмонија како компликација од морбили и е на механичка вентилација на Универзитетската клиника за инфективни болести, уште