truenje

Регион

Мајка од Србија ја труела својата ќерка со седативи, здравјето на девојчето е тешко нарушено

А1он
Третото основно јавно обвинителство Белград на 23.4.2024 година поднесе обвинителен акт против М.Р. (43), поради сомнение дека во периодот од почетокот на 2024 година до
Регион

Десетгодишни близнаци се пронајдени мртви во куќа во Романија

А1он
Десетгодишни близнаци се пронајдени мртви во нивната куќа во селото Деса во Романија, а првите резултати од истрагата покажуваат дека децата починале како последица од
Регион

Група деца се затруле со чист алкохол во Белградски клуб: Последиците може да бидат страшни

А1он
За Денот на вљубените во клуб во Белград бил послужен чист алкохол, етил етанол, познат како шпиритус. За него се вели и дека е апсолутен
Регион

Фабриката „Магна“ во Алексинац која затру 162 работници нема да работи до понеделник

А1он
Фабриката „Магна“ во Алексинац, каде за 24 часа во два наврати поради вдишување на се уште неидентификувани испарувања беа затруени 162 работници, нема да работи
Регион

Ново труење во фабриката „Магна“ во Алексинац: Уште 57 работници барале лекарска помош

А1он
Уште 57 работници на фабриката „Магна“ во Алексинац синоќа побарала помош од лекар од итна помош поради труење, потврдил за агенцијата Бета началникот на итната
Македонија

Нема смртност кај свињите кои се одгледуваат на фармата во која еден работник почина, а друг е во тешка состојба по труење со хемиска материја

Орце Костов
Ветеринар од Агенцијата за храна и ветеринарство на повик на Министерството за внатрешни работи ( МВР) извршил увид на свињарската фарма во село Амзибегово, светиниколоско,
Регион

„Ми изгоре устата: Станко се отру со минерална вода во Риека уште во мај

А1он
„Штом се напив, веднаш исплукав се и устата ми изгоре! И после можеби половина минута ме испратија надвор од ресторанот“, изјави Станко Лаковиќ за RTL
Регион

Утврдена е причината за труењето на момчето од Риека

А1он
Полицијата во Хрватска ги објави резултатите од труењето на момче во Риека. Полицијата испрати соопштение за резултатите од Центарот за форензички испитувања и вештачења „Иван
Регион

Нови случаи на труење со газирани пијалаци во Хрватска

А1он
Министерот за здравство Вили Берош потврди уште неколку случаи на труење со газирани пијалаци во Хрватска. Првиот таков случај, по кој во јавноста почнаа да
Македонија

Се врши обдукција на 47 годишната жена што почина од затруена пита – „Ланате“ чувале во тегла, за глувци

Анита Петровска Рајковиќ
Денеска ќе се врши обдукција на телото на 47-годишната Д.Ќ., која почина вчера, откако со семејството јаделе пита со праз, по што добиле симптоми на