dom za stari lica

Свет

ВИДЕО: „Ќе си ги гушнам внуците“ – вакцината пристигна во израелските домови за стари

А1он
Штитениците во домовите за нега на стари лица во Израел од денеска почнаа да се вакцинираат против Ковид-19, по десет месеци од пандемијата што ја
Свет

Почна вакцинирањето во домовите за стари лица низ САД

А1он
Третиот ден од масовната вакцинација во САД, првите дози на вакцината против коронавирусот пристигнаа во старските домови низ земјата. Во установите за грижа за стари
Регион

36 новозаразени со коронавирус во дом за стари лица во Солун, властите најавија истрага

А1он
За потврдените 36 позитивни случаи во дом за нега на стари лица во Солун, ќе се спроведе прелиминарна истрага во однос на тоа дали постои