pocinat donor

Македонија

За првпат во историјата на македонското здравство направена експлантација на коски и коскени ткива од починат донор

А1он
На Клиниката за ортопедски болести рано утрово за прв пат во историјата на македонското здравство беше направена експлантација на коски и коскени ткива од починат
Македонија

Успешно заврши трансплантацијата на бубрези на Клиниката за урологија

А1он
Дваесет и седум годишен пациент на дијализа добри бубрег од почината донорка. Претпладнево успешно заврши првата трансплантација на бубрезите кои вчера доцна во ноќта беа
Македонија

Филипче во посета на пациентот со трансплантирано срце

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче утрово го посети пациентот, на кој му беше трансплантирано срце. Синоќа, за првпат во нашата земја е изведена трансплантација на