trgovski centar

Македонија

Раде Штекли е еден од повредените, другото лице со прострелна рана во стомакот однесено на операција

Александар Тодески
Раде Трајковски – Штекли е лицето кон кое беше пукано во гаражните простории во трговскиот центар Ист Гејт, дознава неофицијално А1он. Според нашите извори, другото
Македонија

Пукање во Ист Гејт

Александар Тодески
Истрели од огнено оружје повторно се слушале во трговскиот центар Ист Гејт, потврдуваат за А1он од Министерството за внатрешни работи. Од таму велат дека во
Македонија

Со владина помош ќе се зголемува квалитетот и понудата на ГТЦ Скопје

А1он
Изнаоѓањето можности за идни заеднички инвестиции за зголемување на квалитетот и понудата што ги има Градскиот трговски центар во Скопје, беше тема на денешната работна
Македонија

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Мол со скратено работно време

А1он
Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол од денеска ќе работат со скратено работно време од 11 до 19 часот. Аптеките и