eurokompozit

Економија

Уплатени 1, 7 милиони евра за заостанатите придонеси на работниците од „Еурокомпозит“

А1он
На работниците од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит Денеска се уплатени милион и 700 000 евра на име заостанати неисплатени придонеси. Ова доаѓа по две години
Економија

Протест на поранешни вработени во „Еурокомпозит“, бараат исплата на придонесите за 6,5 години

А1он
Поранешни вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ денеска пред локалната самоуправа протестираа и бараа решавање на нивните проблеми кои, како што велат, со години се
Економија

Работниците од „Еурокомпозит“ бараат да им се платат заостанатите придонеси и најавуваат протести

А1он
Владата да им ги плати придонесите за седум години на околу 300 поранешни работници, технолошки вишок и сегашни вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ што
Македонија

(ВИДЕО) Чулев: Кривична пријава против директорот на „Еурокомпозит“, Златко Гроароски, за злоупотреба на службената положба

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев информираше дека за време на денешната работна посета на полициската станица во Прилеп се раговарало и бил информиран за
Економија

Вработените во Еурокомпозит протестираат и прашуваат зошто ги нема во владините мерки за помош

А1он
Околу 60 вработени во прилепски „Еурокомпозит“ велат дека се чувствуваат отфрлено и изневерено зашто не може да се пронајдат во ниту еден сет мерки што
Економија

Вработените во „Еурокомпозит“ бараат Владата да каже дали има мерки за нив

А1он
Околу 60 вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ протестирата и бараат одговор од Владата во која категорија спаѓаат и дали некакви мерки ги опфаѓаат. Роберт
Економија

Протест на работници од „Еурокомпозит“, бараат исплата на заостанатите придонеси

А1он
Со речиси едночасовна блокада на патот Прилеп-Плетвар, работниците прогласени технолошки вишок и вработените од прилепски „Еурокомпозит“ го изразија револтот за неспроведувањето на Законот за исплата
Економија

Вработените од „Еурокомпозит“ во Прилеп пак излегоа на протест. Ситуацијата е алармантна и ќе ги запознаат амбасадите

А1он
Владата да излезе со решение за проблемите на 64-ицата вработени во приелпската намеска фабрика „Еурокомпозит“. Ситуацијата е многу тешка, нема работа, ниту струја во фабриката,
Економија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го остави Еурокомпозит во долгови, СДСМ го реши статусот на околу 153 стечајци од оваа компанија

А1он
Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ, партијата потоната во матрицата на лаги, измислици и невистини целосно се изгубија од реалноста. Токму ВМРО-ДПМНЕ ги остави работниците и компанијата Еурокомпозит
Економија

Протест на вработените во „Еурокомпозит“

А1он
Шеесетина вработени во прилепски „Еурокомпозит“ со блокада на улицата пред компанијата денеска ги продолжија протестите изразувајќи незадоволство од, како што велат, неизвесната иднина, без конкретен