soobrakaj

Македонија

Двајца возачи возеле со 2,36, односно 1,76 промили алкохол во крвта

А1он
Во текот на изминатата вечер во периодот од 17 до 22 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на
Македонија

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради најавени првомајски протести

А1он
СВР Скопје денеска ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по неколку сообраќајници во центарот на Скопје поради одржување два синдикални првомајски протеста. Како
Македонија

Поради протести утре ќе бидат затворени дел од улиците во Скопје

А1он
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека утре (01.05.2023) во периодот од 10.00 часот до 12.30 часот е најавен протест организиран од страна на
Македонија

Времен режим на улица „Александар Урдаревски“ на 12 и 13 април

А1он
ЈП Улици и патишта Скопје известува дека поради изведба на градежни активности за асфалтирање на коловозот на улицата Александар Урдаревски, во општина Бутел, на потегот
Македонија

МВР вчера казни дури 648 возачи

А1он
Полицијата вчера спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани