more

Свет

Семејство со три деца со автомобил падна во море, лекарите се борат за животите на мајката и синот

А1он
Семејство со три деца со автомобил падна во море кaj Лавања во близина на Џенова. Лекарите се борат за животот на мајката и шестгодишното момче.
Регион

(ВИДЕО) Во Грција: Жена падна во морето додека се качуваше на брод, луѓе веднаш скокнаа по неа

А1он
Во понеделникот вистинска драма се одвивала во пристаништето Тинос (Грција), кога една постара жена падна во морето додека се качуваше на брод. Според грчките медиуми,
Регион

Тело на маж е пронајдено во морето кај Сплит, полицијата тврди: Најверојатно е жртва од судир на бродови

А1он
Вработени во Капетанијата на пристаништата во Сплит денеска забележале тело на маж во морето пред Сплит, а во моментов се води кривична истрага, известија од
Свет

(ВИДЕО) Морето во јапонскиот град Наго преку ноќ стана црвено

А1он
Посетителите на туристичкиот град во југозападна Јапонија беа изненадени кога се разбудиле вчера кога откриле дека инаку кристално чистото море станало црвено по истекување во
Свет

Хрватскиот капетан спасил момче кое поминало два дена на море во гумен чамец

А1он
Хрватските медиуми пишуваат за капетанот Владимир Шепаровиќ кој со својот екипаж спасил момче од морето во близина на брегот на Тунис. Момчето поминало два дена
Свет

Знаете ли што сѐ фрламе во морињата и океаните? Последиците се страшни

А1он
Индекс – Загреб Во морињата и океаните сме фрлиле над 150 милиони тони пластика. Ова се податоци што предизвикуваат шок, но и страв и загриженост
Свет

Се повеќе медузи во морињата и океаните

А1он
Изминатите години е забележан се поголем број медузи во морињата и океаните ширум светот, феномен, кој научниците го препишуваат на прекумерниот риболов и климатските промени.