Казнети 285 возачи во Скопје, 107 за брзо возење

Од:

Во контроли на сообраќајот на територијата на град Скопје извршени вчера од СВР Скопје биле казнети 285 возачи, од кои 107 за возење со брзина поголема од дозволената.

Како што информира МВР, 14 санкции биле изречени за возење без возачка дозвола, пет за користење мобилен телефон при возење, 17 за некористење сигурносен појас, 15 санкции за управување под дејство на алкохол…

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Пет денови посебен режим на сообраќај во главниот град

А1он

Поради генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ, утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Предраг Петровиќ

Снег во Дебарско, прекини во снабдувањето со струја

Во прекин сообраќајот за тешки товарни возила на патот Струга – ГП „Ќафасан“

Предраг Петровиќ

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

Предраг Петровиќ

МВР во координација со Амбасадата на САД ќе спроведе вежба, затворени неколку улици во Скопје

Ана Ололовска