velosipedi

Македонија

Дел од пратениците дојдоа со велосипеди и тротинети на првата седница во Собранието

А1он
Пратениците во Собранието од редовите на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, пристигнаа со велосипеди на денешната конститутивна седница, а на социјалните мрежи објавија и
Економија

Се потрошиле субвенциите од Град Скопје за велосипеди и електрични тротинети

А1он
Градот Скопје ги информира граѓаните дека денеска во 15 часот се исполни предвидената квота за субвенции за набавка на велосипед, па вакви барања од граѓаните
Македонија

Субвенциите за велосипеди и инвертери утре пред антикорупционерите

А1он
Десетина пријави за злоупотреба на буџетски средства стигнале до Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) од почетокот на кампањата за претседателските избори. Антикорупционерите велат дека
Македонија

Град Скопје: Субвенции за граѓаните за набавка на велосипеди

А1он
Градот Скопје, со цел да ги стимулира жителите на Скопје да користат велосипеди, распиша јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на
Македонија

Нови 7 километри велосипедски патеки во Скопје

А1он
За да се подобрат условите за возење велосипед екипите на Град Скопје изминатиов период изградија и реконструираа 7 (седум) километри велосипедски патеки по должината на
Македонија

Град Скопје утре ќе го објави повикот за субвенции за велосипеди

А1он
Субвенции за велосипеди, нов екоавтобус и велосипедски патеки, најави денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Јавниот повик за субвенции за велосипеди ќе биде објавен
Македонија

Во Скопје 70. „Критична маса“, посветена на кражбите на велосипеди

А1он
Под мотото „Имаш сериозна врска?“ денеска ќе се одржи 70. „Критична маса“, посветена на проблемот со кражбите на велосипеди во Скопје. На настанот кој се
Македонија

Вело-остров во паркот спроти студентскиот „Гоце Делчев“

А1он
Под мотото „Вклучи се! за здрава животна средина“, денеска во паркот спроти студентскиот дом „Гоце Делчев“ ќе биде промовиран т.н. Вело-остров. Промоцијата на Вело-островот што
Македонија

Пoднесени над 2.600 барања за субвенции за купување велосипед

А1он
Град Скопје соопшти дека до денеска пристигнале над 2.600 барања за добивање субвенции за купување велосипед на граѓаните што купиле нов велосипед и се пријавиле