Уапсен сериски крадец на точаци во Скопје, ги криел во Визбегово

Од:

29-годишен крадец на велосипеди денеска бил уапсен, а во неговиот дом во Визбегово биле пронајдени седум точаци украдени низ главниот град, соопшти полицијата.

„Полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, денеска врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на Е.Х.(29) во село Визбегово, скопско, при што биле пронајдени одземени седум велосипеди, кои потекнуваат од кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“.

Како што соопшти МВР, Е.Х. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: 45-годишна жена го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Осумдесетитригодишна делчевка пронајдена мртва

А1он

Судир на четири возила причина за смртниот случај во вчерашната сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

А1он

Утврден идентитетот на загинатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

А1он

Едно лице го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Предраг Петровиќ

Гостиварец со пукање славел изборна победа