Кичевец тешко повреден во сообраќајка со велосипеди

Од:

На регионалниот пат Кичево – Демир Хисар во близина на селото Пополжани, вчера во 12:45 часот се случила собраќајна незгода во која О.Н. (55) од Кичево се здобил со тешки телесни повреди и со медицинско возило е префрлен во Општата болница во Кичево, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Тој, управувајќи велосипед марка „Каприоло“, со предното тркало удрил во задното тркало на велосипедот што бил пред него, марка „Рог“, управуван од В.П.(54) од Кичево.

Увид на местотот на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Кичево.

Би можело да ве интересира

Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат Штип-Делчево, во близина на Кочани

Едно лице почина, едно е потешко повредено во сообраќајка кај Куманово

Катерина Павлова-Николовска

Концерт на КУД „Бисер“ од Кичево пред прилепската публика

А1он

Нова опрема за осветлување во Центарот за култура во Кичево

А1он

Во кичевскиот Центар за култура презентиран новиот систем за аплицирање за проекти

А1он