naumce mojsoski

Спорт

Мојсовски: Големиот проект 14 затворени пливачки базени сега е реалност

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски најави неколку значајни капитални проекти кои се од големо значење за сите љубители на спортот. Мојсовски
Спорт

Мојсовски: Секој чекор на Георгиевски ќе добие поддршка од Агенцијата за млади и спорт

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес, уште еднаш потврди дека ќе му се овозможат максимални услови за подготовки на најдобриот македонски
Спорт

Мојсоски ги храбри ракометарите пред првиот натпревар во Египет: Горди сме на вас!

А1он
Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски, кој сега раководи со Агенцијата за млади и спорт, преку видео врска им порача на репрезентативците кои вечерва ги
Спорт

Мојсоски: Нови 10 милиони евра за спортски ваучери за 2020 година

А1он
Правиот пат на државата кон европската иднина подразбира и квалитетен спорт, професионални спортски клубови и конкуретни спортисти на европските и светските натпревари. Владата предводена од