Левица: Стефковски да ги обелодени фирмите со кои ќе го гради бетонското чудовиште, пред ние да ја информираме јавноста

Од:

Стефковски да ги обелодени фирмите со кои ќе го гради бетонското чудовиште, пред ние да ја информираме јавноста велат од Левица.

– Вчера на прес-конференција изнесовме информации за планот на градоначалникот Стефковски да ја задуши општината со бетонско чудовиште од 16 згради со по над 10 ката на простор поголем од ИстГејт мол, во близина на трговскиот центар.
Денеска веќе Град Скопје потврди дека овој Детален урбанистички план ЦС 10.03 е доставен до службите на градот, иако градоначалникот вчера лажно го негираше овој злонамерен акт на урбанистички тероризам врз жителите на Гази Баба. Го повикуваме градоначалникот да обзнани кои фирми ќе учестуваат во овој проект, пред ние да ја информираме јавноста за блиските врски помеѓу раководствата на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и фирмите кои се предвидени да бидат дел од оваа лукративна зделка, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Левица го одржа Вториот редовен Пленум, Апасиев e старо-нов претседател на партијата

Левица: Касами повика на рушење на уставниот поредок – ОЈО итно да постапи

Катерина Ѓуровски

Левица: Квислиншката власт ја премолчува бугаризацијата на Македонците во Албанија

Левица: Четвртина од Буџетот за 2024 година планиран со нови задолжувања

Горан Наумовски

Левица: Со карти на Голема Албанија во основно училиште во Струга се навредуваат Македонците

Левица: Државниот завод за ревизија ги потврди сомнежите за криминал на кој алудиравме