Обновен споменикот на Горан Стојменовиќ во Инџиково

Од:

Обновен е споменикот на Горан Стојменовиќ во Инџиково информираше градночалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски.

– Денес се реализираа активностите за чистење на споменикот на херојот Горан Стојменовиќ кој загина во борбите во Диво Насеље и иконите на светиот крст во Инџиково. Како што напишав на Илинден, денот кога беше извршен срамниот и вандалски чин на уништување, денес споменикот и иконите се обновени. Како народ и држава никогаш нема да го заборавиме делото на оние кои го загубиле животот за слободата на нашата Македонија – напиша Стефковски.

Би можело да ве интересира

Каевски: За две години локална власт ДПМНЕ и Стефоски во Гази Баба имаат нула резултати

Расчистен случајот со заканите кон градоначалникот на Гази Баба, поднесена кривична пријава

Предраг Петровиќ

Мицкоски: Ако Спасовски не го заштити Стефковски, ќе се самоорганизираме и ќе го заштитиме

Стефковски: Данела Арсовска не ја говори вистината и манипулира со граѓаните

Левица: Стефковски да ги обелодени фирмите со кои ќе го гради бетонското чудовиште, пред ние да ја информираме јавноста

Град Скопје: Нема да дозволиме метар од монструозниот ДУП во Гази Баба