gazi baba

Македонија

(ВИДЕО) Спасовски во обиколка на Турбето „Крал К’зи“: Се грижиме за културната традиција на сите заедници

А1он
Претседателот на Владата Оливер Спасовски, денеска во рамки на работната посета на Општина Гази Баба, придружуван од заменик министерот за политички систем и односи меѓу
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски од Гази Баба: Капиталните инвестиции во раниот детски развој и детската заштита се еден од врвните приоритети

А1он
Премиерот Оливер Спасовски, заедно со заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули и градоначалникот на Општина Гази Баба Борче Георгиевски денеска направија
Видео Македонија

ВИДЕО: Се заканувал со пиштоли, му урнал ѕид на соседот и насилно сака да му одземе дел од имотот во Сингелиќ

Маја Илиевска-Пачемска
За да изгради пат со кој ќе ги поврзе парцелите што ги добил со денационализација во скопско Сингелиќ, нов сосед на жителите на „Јужноморавски бригади“
Македонија

ВИДЕО: ОУ „Вера Јоциќ“ ќе има нова спортска сала од септември, се реализираат и други проекти во Гази Баба

А1он
Основното училиште „Вера Јоциќ“ во населбата Хиподром во општина Гази Баба, кое лани доби нов објект, од септември ќе има и нова училишна спортска сала
Македонија

Покрај градоначалникот, уште еден заразен од коронавирус во општина Гази Баба

А1он
Градоначалникот Борис Георгиевски во моментов е на Инфективната клиника во стабилна состојба, а неговото семејство е во домашна самоизолација, без никакви симптоми поврзани со коронавирусот,
Македонија

Гази Баба ги ослободува родителите од надомест за трошоци за во градинка за месеците во вонредната состојба

А1он
Општина Гази Баба ги ослободува родителите од надомест за трошоци за во градинка, од месец март па се додека трае вонредната состојба. Откако претходно ова
Видео Македонија

Толпа револтирани граѓани се собраа на улиците во Сингелиќ оти полицијата апсела лица кои не го почитувале полицискиот час

Мери Јордановска
Немири се случија вечерва во населбата Сингелиќ каде што се собраа стотици луѓе, изреволтирани затоа што полициски службеници уапсиле три лица, кои не го почитувале
Македонија

Запалeн летниковец во парк шумата Гази Баба

А1он
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вечерва на својот профил на Фејcбук објави дека непознати сторители запалиле летниковец во парк шумата Гази Баба. – Ваквиот вандализам мора
Македонија

Општина Гази Баба постави четири пунктови за автоматско дезинфицирање на возилата

А1он
Во насока за поголема безбедност на граѓаните, општина Гази Баба преку Кризниот штаб донела одлука за поставување на четири пунктови за автоматско дезинфицирање на возилата.