gazi baba

Македонија

„Најдобар сте“: Изненадување од вработените за роденденот на Бобан Стефковски

Орце Костов
Градоналалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски го прослави 39-от роденден заедно со вработените кои му направиле пријатно изненадување. Од нив Стефковски добил роденденска торта
Македонија

„Ние ќе купуваме сапун за децата, а директорката троши на бајадери“: Родителите бесни што Тренчевска ја врати Петровска на функција во градинката „Детска радост“

Орце Костов
Родителите од градинката „Детска радост“ во општина Гази Баба, Скопје, формираат иницијативен одбор од пет преставници кои во следниот период ќе организираат активности за искажување
Македонија

Реакција на ОО Гази Баба ЛДП: Повикуваме на одговорност, недозволиво е приватизирање на општинта

А1он
„Изминатиот период, сведоци сме на низа скандали кои веќе станаа олицетворение на локалната власт во Општина Гази Баба. Еден од нив е елементарното непознавање на
Македонија

Стефковски: Тренчевска ја врати разрешената директорка

А1он
Попладнево во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информираше за тоа дека Министерката за труд и социјална
Македонија

Стефковски: Скандал – Преку медиумите дознав дека ни се одземени надлежностите за градинката

А1он
„Скандалозно и несериозно е тоа што Министерството за труд и социјална политика, преку соопштение до медиумите не извести дека ни ги одзема надлежностите за детската
Македонија

МТСП: Погрешен е пристапот за добивање на ситни политички поени на грбот на децата

А1он
„Остро го дематираме и отфрламе написот на градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски дека вработени во министерството за труд и социјална политика се под
Македонија

Стефковски: Вработените во МТСП се под голем политички притисок

А1он
Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира за „притисоци кон вработените во Министерство за труд и
Македонија

Стефковски: Тренчевска врши упад во системот за да и ги одзеде ингеренциите на Гази Баба

А1он
Министерството за труд и социјална политика застана во одбрана на незаконското работење на разрешената директорка на ЈУДГ Детска радост, обвинува градоначалникот на општина Гази Баба,
Македонија

Стефковски го обвинува МТСП за тенденциозна постапка за одземање на ингеренциите врз „Детска радост“ откако претходно ја разреши директорката

Петар Клинчарски
Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски обвинува дека изминатите денови Министерството за труд и социјална политика започнало тенденциозна постапка за одземање на ингеренциите врз
Македонија

(ВИДЕО) Мујиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Стефковски водат хајка, незаконски разрешуваат директорка на градинка

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот на Гази Баба Бобан Стефковски водат политички мотивирана хајка против професионалните кадри во детските градинки. Повторно, Стефковски и ВМРО-ДПМНЕ преку прекршување на