ekskurzija

Македонија

Ученици од Гази Баба за излет до паркот во Гази Баба платиле по 250 денари за автобус: Колку чини една школска екскурзија

Орце Костов
Родители платиле по 250 денари за превоз за училишен излет од основното училиште ООУ „Крсте Мисирков“ во населба Ченто до парк шумата Гази Баба во
Македонија

Под притисок на родителите, директорот на „Георги Димитров“ ја откажа школската екскурзија во Прага

Габриела Димковиќ-Мишевска
Директорот на Гимназијата „Георги Димитров“ ја откажа екскурзијата во Прага на 10 март за средношколците од трета година. Планираното патување се откажува по синоќешниот родителски
Македонија

По реакција на родители, откажана екскурзија на основци од училиште во Ѓорче Петров

А1он
Откажана екскурзијата за шестоодделенци од основото училиште „Димитар Беровски“ во Ѓорче Петров. Утрово тие требало да патуваат од Скопје за Кратово, па потоа Струмица, но