izlet

Македонија

Ученици од Гази Баба за излет до паркот во Гази Баба платиле по 250 денари за автобус: Колку чини една школска екскурзија

Орце Костов
Родители платиле по 250 денари за превоз за училишен излет од основното училиште ООУ „Крсте Мисирков“ во населба Ченто до парк шумата Гази Баба во
Магазин

Гери Мартин за роденденот на кафулето „Излет“ во Скопје

А1он
Познатиот диџеј од Детроит Гери Мартин утре ќе настапува во „Излет“ по повод прославата на роденденот на ова скопско кафуле. Гери Мартин е еден од