brojki

Македонија

Нови 53 нови случаи на Ковид-19, едно починато лице

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 546 тестови, а регистрирани се 53 нови