trust

Македонија

ВИДЕО: Судот во наредните 24 часа ќе одлучува дали ќе има мерка притвор за обвинетите од „Труст“

А1он
По 4 часа заврши распитот на прво и второ осомничените во случајот „Труст, Сеад Кочан и Василије Авировиќ. Судот во наредните 24 часа ќе одлучува
Македонија

(ВИДЕО) Ристоска: Ќе бараме притвор за две лица од „Труст“

А1он
Специјалната јавна обвинителка, Ленче Ристоска најави дека за предметот „Труст“ во текот на денот ќе побараат притвор за две физички лица, од вкупно осомничените три
Македонија

(ВИДЕО) Фетаи: За „Трансмет“ и „Силекс-неметали“ незаконска корист од 1 милијарда и 60 милиони денари

А1он
„Труст“ е новата истрага на СЈО, на која се работело подолго време. Обвинителката Фатиме Фетаи, вели дека со фалсификувана документација три лица, раководители во фирмите
Македонија

(ВИДЕО) Јанева: Нов предмет „Труст“, уште 17 лица опфатени со „Титаник“

А1он
Специјалната јавна обвинителка најави нова истрага под името „Труст“, но и проширување на предметот „Титаник“ за уште 17 функционери на власта. – За првиот предмет