gavril bubevski

Македонија

Работната група од 2020 година правела нов Кривичен законик, не ги пишувала измените за поблаги казни за функционери

И шефот на скопското обвинителство Гаврил Бубевски и поранешниот министер за правда Никола Тупанчевски за А1он негираат дека Работната група формирана во декември 2020 година
Македонија

(ВИДЕО) Бубевски за нерасчистените убиства во Скопје, „Луна паркот“ без дозвола, разговорот со родителите на убиениот Тот

Кристијан Ландов
Шефот на скопското јавно обвинителство, Гаврил Бубевски, во интервју за „А1он“ зборуваше до каде е откривањето на убијците кои ги извршија убиствата во Топанско Поле
Македонија

Ајро и Бубевски: Сите наводи во кривичната пријава од Државното правобранителство за предметот „Труст“ ги отфрламе како невистинити

А1он
Сите наводи во кривичната пријава поднесена од Државното правобранителство, а која се однесува на постапката за конфискација на имотот во предметот „Труст“ целосно ги отфрламе
Македонија

Адвокатот на координаторот на ДУИ, Ејуп Алими, нема да одговара за закана кон обвинителот на СЈО

Васко Маглешов
Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, дознава „А1он“. Kривичната