daniela arsovska

Македонија

Арсовска: Скопје не е само Центар, да не ги заборавиме околните населби

А1он
Кандидатката за градоначалника на град Скопје, Данела Арсовска, на која која таа претстави проектот „Скопје без заборавени населби“. „Во 21 век не смее да има
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Запрепастени сме од мрзеливоста и неспособноста на Шилегов цели 4 години, а затоа сега тој е изненаден од добрите проекти на Даниела

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на реакцијата на градоначалникот Петре Шилегов, на предизборното ветување на Даниела Арсовска. „Запрепастени сме од мрзеливоста и неспособноста на
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Запрепастен сум од евтините ветувања и популизмот за целосно бесплатен јавен транспорт

А1он
Ако градот земе буџетски да го финансира целокупниот јавен превоз, тогаш со што ќе се финансираат останатите активности на градот? Одговарајќи на новинарско прашање што