skopska zooloska

Македонија

Се чекаат резултатите од обдукцијата за причината на смртта на жирафата Флопи

А1он
Вчерашниот ден беше најтежок за сите вработени во Скопје ЗОО. Ненадејно, на 44 години не напушти нашиот сакан и почитуван колега зоонегувател Ристе Трајковски. Ристе
Македонија

Почина негувателот на жирафи во ЗОО Скопје, Ристе Трајковски

А1он
На 44 години почина негувателот во скопската Зоолошка градина, Ристе Трајковски. Информацијата ја потврдија вработени во ЗОО Скопје. – Ристе починал измината ноќ во неговиот
Македонија

Анима Мунди: Се укажува на можноста вработени сами намерно да одлучиле да ги убијат животните во Зоолошката

А1он
Згрозени, но не и изненадени од трагичната смрт на трите копитари во Зоолошка градинка Скопје и овој пат не би изостанале од осуда кон оваа
Македонија

Кирков: Данела Арсовска да ги прекине скапите прошетки и да одговори за поморот на животни во Зоолошката градина

А1он
Скопје не се развива по програмата „За модерно Скопје“ туку Скопје е темен град, град заробен од неспособноста на Данела Арсовска која со нејзиното водење
Македонија

Угинаа два коња во скопската Зоолошка, пријавен е сомнеж за труење

А1он
Вработен од Зоолошката градина во Скопје вчера во полиција пријавил дека угинале два коња. Според пријавата тој се сомнева дека коњите биле отруени. од МВР
Македонија

Нема да поскапи билетот за ЗОО, се отвори прашањето дали в.д. директорот е законски поставен

Кристијан Ландов
Цените за влез во скопската Зоолошка градина остануваат непроменети, иако в.д. директорот Драган Илиевски побара поскапување на влезниците. Илиевски ги замоли советниците да гласаат „за“,