zoo skopje

Македонија

Тажна вест во Зоолошката градина: Почина сибирската тигрица Надја

Орце Костов
Зоолошката градина Скопје соопшти дека во текот на вчерашниот ден во длабока старост мирно ги напуштила сибирската тигрица Надја. Надја била една од најстарите тигри
Македонија

Нема да поскапи билетот за ЗОО, се отвори прашањето дали в.д. директорот е законски поставен

Кристијан Ландов
Цените за влез во скопската Зоолошка градина остануваат непроменети, иако в.д. директорот Драган Илиевски побара поскапување на влезниците. Илиевски ги замоли советниците да гласаат „за“,
Македонија

Вработен во ЗОО алармира: Насетувам повторување на исто дело, замолувам за директор кој нема да не тера да чистиме човечки измет

Кристијан Ландов
Војо Иванов, ЗОО-неговател во скопската Зоолошка градина, јавно и се обрати на градоначалничката Данела Арсовска, која пред една недела го разреши директорот Кристијан Стаменов. Тој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Разрешениот директор на ЗОО: Не сум никаков убиец, ова било правено и во минатото

Кристијан Ландов
„Не сум никаков убиец“, вака разрешениот директор Кристијан Стаменов, одговори на обвинувањата дека од скопската Зоолошка градина направил кланица. Тој објасни дека коњите кои се
Македонија

Кривична пријава против директорот и уште пет вработени лица за случајот во Зоолошката градина Скопје

А1он
Вчера попладне, во 18.00 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Одделението за криминалистички работи Карпош лишија од слобода пет лица,
Македонија

Разрешен директорот на Скопска зоолошка

А1он
По скандалот кој денес ја потресе јавноста разрешен е вршителот на должност директор на Скопската зоолошка градина Кристијан Стаменов известуваат од Град Скопје и се
Магазин

Посетителите на скопската Зоолошка градина од денеска ќе можат да даваат предлози за избор на имиња на трите женски лавчиња

А1он
По повеќе од 20 години, во март годинава во скопската Зоолошка градина се родија три лавчиња. Лавчињата одлично напредуваат под будното око на вработените во
Македонија

ВИДЕО: Девојка прескокнува ограда и ги малтретира животните во Зоолошката во Скопје

А1он
Млада девојка ја прескокнува оградата од живеалиштето на мечките и ги вознемирува животните во скопската Зоолошка градина. Ова се гледа на видеото објавено на социјалните