skopje zoo

Македонија

Credissimo со донација за ЗОО Скопје, обновени информативните таблички за животните

А1он
Зоолошката градина во Скопје доби нови информативни и едукативни таблички за животните. Credissimo уште еднаш се покажа како општествено одговорна компанија која континуирано работи во
Македонија

Вработен во ЗОО алармира: Насетувам повторување на исто дело, замолувам за директор кој нема да не тера да чистиме човечки измет

Кристијан Ландов
Војо Иванов, ЗОО-неговател во скопската Зоолошка градина, јавно и се обрати на градоначалничката Данела Арсовска, која пред една недела го разреши директорот Кристијан Стаменов. Тој
Македонија

Стаменов: Апелираме до институциите да се пронајдат сторителите на немилите настани во Скопје ЗОО

А1он
Директорот на ЈУ Зоолошка Градина Скопје, Кристијан Стаменов денеска извести за неколку немили настани кои во изминатиов период се случуваа во Зоолошката во Скопје. „Најпрво
Магазин

Скопска ЗОО: „Бабичката“ Дуња и „внуката“ Даела ќе имаат поудобно и побезбедно живеалиште

А1он
Во скопската зоолошка градина во тек се градежни зафати кои треба да го прилагодат животниот простор за двете популарни скопски слоници. „Дуња и Даела се
Магазин

Белата лавица Соња пристигна во скопската Зоолошка градина

А1он
Белата лавица Соња e најновата жителка на скопската зоолошка градина, а надлежните во Зоо Скопје откриваат дека таа дошла од Унгарија. Белите лавови, чија карактеристична